Veuve Clicquot Champagne - degustační večeře s párováním

Datum akce: 
02.03.2020 - 19:00 - 21:30
Místo konání: 
Vinograf Senovážné
Dostupnost: 
Na akci je nutné rezervovat místa předem. Rezervujte si místo zde. Akce je již plně obsazena, zkuste nás kontaktovat přímo.
Úhrada předem: 
Na akci je nutné zaplatit předem rezervační poplatek
Cena za akci: 
2 350 Kč
Speciální cena pro Hladinkáře: 
2 150 Kč

Mimořádná degustační večeře slavného šampaňského domu Veuve Clicquot za účasti vinařky domu Marie Charlemagne se skvělým párováním z kuchyně našeho šéfkuchaře Dušana Mackoviče.

Večerem Vás bude provázet Marie Charlemagne a Markéta Zázvorková (zástupce Moët Hennessy distrubutora vín do ČR)

Jen málokdy se nám podaří získat na degustaci osobu, která vidí do tajemství tvorby Champagne cuvée a která se na výrobě přímo podílí.
Zajímavostí navíc bude i degustace základního vína Yellow label ze standardní lahve a z láhve Magnum.

Během večera se dozvíte něco málo z historie domu madame Clicquot, která stojí za mnohými vynálezy používanými ve výrobě dodnes jako je např. Způsob setřásání kalů (Riddling table) či assemblage - specifický způsob výroby rosé vín používaný v Champagne.

Marie se narodila 1994  v rodině pěstitele Champagne, v malé vesničce nedaleko Le Mesnil sur Oger a vyrostla uprostřed vinic. Vystudovala enologii na univerzitě v Montpellier a její zaměření je především degustace – projev ročníku a vliv terroáru. Po dokončení studií působila na stážích a vzdělávacích pobytech v Oregonu, Austrálii, Jižní Africe a až se nakonec přes své působení v Burgundsku vrátila zpět do rodné Champagne. Od roku 2019 je součástí týmu enologů/vinařů domu Veuve Clicquot.

Degustace bude vedená v angličtině.

DEGUSTAČNÍ MENU:

EXTRA BRUT EXTRA OLD

YELLOW LABEL BRUT NON VINTAGE
& mušle sv. Jakuba, sponge, citrónovo-vanilková espuma

LA GRANDE DAME 2008
& treska, avokádová pěna, enoki

ROSÉ BRUT NON VINTAGE
& kachní prso, celer a hruška, omáčka se sladkým kořením

DEMI-SEC
& mango carpaccio, ginger bread

Těšíme se na vaši návštěvu!

Akce je již plně obsazena,
zkuste nás kontaktovat přímo.

Osobní údaje jsou nezbytné k plnění smlouvy a zpracovává je výhradně společnost Enosfera s.r.o. Nebudou poskytnuty třetím osobám. V průběhu jejího trvání vám poskytujeme e-mailovou i telefonickou podporu. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji najdete na stránce ZOOU.